5 sposobów na zniszczone włosy

Od nas zależy, jak prezentują się nasze włosy i w jakiej są kondycji. Istotną sprawą jest codzienne podejście do ich pielęgnacji, wyboru kosmetyków i narzędzi do stylizacji oraz diety. Oczywiście niezawodna ręka stylisty również odgrywa tutaj istotną rolę. Każda kobieta, która chce mieć piękne, lśniące włosy, powinna znać je od cebulek aż po same końce. Ta wiedza ułatwia codzienną pielęgnację.

Oto 5 sposobów na zniszczone włosy według Pracowni Fryzjerskiej CutCut:

1. Kosmetyki

Aby efekty zabiegów wykonywanych przez fryzjera były na najwyższym poziomie, konieczna jest pielęgnacja i stylizacja włosów produktami najwyższej jakości. Dzięki profesjonalnym kosmetykom możemy odczuć, jak otacza nas piękno – wystarczy tylko dotknąć włosów odżywionych, lśniących, miękkich. Każdy rodzaj włosów wymaga odrębnej pielęgnacji, stąd też tak duża różnorodność produktów, które występują na rynku. Dobry szampon to taki, który nie zawiera SLS, SLES, parabenów, silikonów, sztucznych barwników, alergenów zapachowych oraz olejów mineralnych.

2. Podcinanie końcówek

Dobrze wpływa na ich urodę. Jeżeli włosy są długie i zdrowe, to podcinanie ich co trzy miesiące absolutnie wystarcza. Gdy włosy są przesuszone, trzeba robić to częściej, bo suche końcówki sprawiają, że fryzura staje się niesforna. Włosy krótkie natomiast wymagają takich zabiegów nawet co dwa – trzy tygodnie. Podcinanie włosów nie przyspiesza ich wzrostu. Po prostu dzięki tym zabiegom włosy lepiej się układają, a fryzura zachowuje kształt. Podcinanie jest jedyną metodą na zniszczone włosy.

3. Rozczesuj i susz rozsądnie

Szczotkowanie włosów poprawia ich wygląd. Delikatne szczotkowanie jest zabiegiem oczyszczającym, stymulującym mikrokrążenie w mieszkach włosowych, a przede wszystkim rytuałem, którym powinniśmy kończyć codzienną pielęgnację włosów. Natomiast jeżeli suszymy włosy rozsądnie i nie pod łuskę włosa – czyli gorącym powietrzem dmuchamy od nasady ku końcowi, a łuska się domyka – używanie suszarki nie powinno powodować żadnych uszczerbków. Dzięki temu włosy stają się lśniące, gładkie, a co za tym idzie – odporne na działanie szkodliwych środowiskowych zanieczyszczeń.

4. Intensywnie odżywiaj w salonie i w domu

Wiele zależy od stanu naszych włosów, rodzaju ich porowatości i samego zabiegu. Osoby mające włosy zniszczone o porowatości wysokiej mogą zauważyć spektakularne efekty. Aby przedłużyć działanie zabiegów regenerujących włosy, warto używać delikatnych szamponów. Szampony z silnymi detergentami mogą sprawić, że cenne składniki szybciej się wypłuczą. Pielęgnica do włosów za sprawą działania ultradźwięków i promieniowania podczerwieni regeneruje zniszczone tkanki włosów, stymuluje cyrkulację krwi w skórze głowy, przy samych cebulkach włosów. Nasze włosy staną się odżywione i zdrowsze – nie tylko na zewnątrz, ale i od wewnątrz, gdyż uzupełnimy ubytki w samej strukturze włosa. Za pomocą pielęgnicy do włosów i funkcji ultradźwięków składniki odżywcze, które nałożymy na włosy oraz pigmenty zostaną ekspresowo wchłonięte przez włos, a następnie za sprawą promieni podczerwonych bezpośrednio zregenerują uszkodzoną wcześniej tkankę włosa. Urządzenie sprawi , że kora włosa zostanie odbudowana, co zapobiegnie łamaniu się końcówek. Dla uzyskania zadowalającego efektu kuracja powinna trwać około dwóch miesięcy. Podczas tej kuracji proteiny zawarte we włosach zostaną uzupełnione oraz elastyczność włosów zostanie wzmocniona.

5. Stosuj zdrową, zbilansowaną dietę

Dieta na zniszczone włosy

Dieta ma duże znaczenie dla włosów. Aby włosy były silne i zdrowe oraz prawidłowo rosły, musisz jeść produkty pełnowartościowe. Włosy bardzo lubią dietę bogatą w białko oraz aminokwasy siarkowe. To metionina i cysteina, które są budulcem keratyny. Te dwa aminokwasy biorą udział w tworzeniu struktur odpornościowych. Bardzo ważne są witaminy z grupy B, mające udział w produkcji energii i wpływające na przyswajanie żelaza. Pełna, zbilansowana dieta jest niezbędna do tego, by mieć zdrowe włosy.

Udostępnij

Wybierz salon i zarezerwuj wizytę

Czekamy właśnie na Ciebie! Do zobaczenia na fotelu. 

Fryzjer Poznań

CutCut – fryzjer Poznań to unikatowe miejsce na mapie miasta, które budują ludzie z pasją i charakterem. Gwarantujemy niesamowicie relaksujące przeżycia i cudowne wibracje. Zarazimy Cię naszym optymizmem. Nazywamy się CutCut, a Ty jak masz na imię?