Najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy

Okrągła twarz charakteryzuje się zaokrąglonym podbródkiem i jest raczej pozbawiona wyraźnych linii lub kątów (zobacz: kąty strzyżenia włosów). Takie proporcje wymagają odpowiedniej fryzury, która nada twarzy nowego charakteru! Okrągłe twarze są żywe i sprawiają wrażenie zdrowych, optymistycznych i delikatnych. Jednak wiele osób o okrągłej twarzy chce, aby ich twarz wydawała się dłuższa, szczuplejsza i straciła na objętości. Dobre cięcie ukryje zbyt wydatne policzki i optycznie wysmukli twarz. Jakie fryzury dla okrągłej twarzy będą najlepsze?

Modne fryzury dla okrągłej twarzy

Oczywiście warto już na samym początku podkreślić, że wytyczne dotyczące odpowiednich fryzur dla okrągłej twarzy są tylko sugestiami. Sekret pięknego wyglądu leży tak naprawdę w samopoczuciu i pewności siebie. Bardzo ważnym elementem podczas dobierania właściwego cięcia jest długość i faktura włosów. Zupełnie inaczej przy okrągłej twarzy prezentują się długie włosy, a inaczej krótkie cięcie typu bob – co nie oznacza, że któraś z tych opcji jest odradzana. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość najmodniejszych fryzur może świetnie wyglądać na praktycznie wszystkich kształtach twarzy. Jednym z uniwersalnych cięć, w których teoretycznie każdy świetnie wygląda, jest bob. Warto również podkreślić, że krótkie cięcia – do wysokości szyi/ramion są zawsze dobrym rozwiązaniem u osób z okrągłymi rysami twarzy.

Jeśli twarz jest okrągła, modne fryzury powinny być wybrane zgodnie z poniższymi zasadami:

  • Grzywka warstwowa (zamiast prostej, gęstej i ciężkiej).
  • Krótkie fryzury typu pixie lub irokez, które dodają optycznej wysokości twarzy.
  • Długie, cieniowane włosy.
  • Fryzury, które sprawiają, że boki włosów są dłuższe lub znajdują się blisko twarzy.
  • Kręcone włosy powinny mieć wydłużone boki.
  • Każda ukośna linia grzywki przecinająca twarz wydłuża ją.
  • Cięcia kształtujące dodatkową objętość skupioną na górze głowy wyszczuplają i wydłużają twarz.

Przy modelowaniu włosów warto pamiętać, aby pasma nie były kierowane w kierunku policzków, lecz odsłaniały twarz i wywijały się na zewnątrz.

Krótkie fryzury do okrągłej twarzy

Jeśli istnieje jedna fryzura, która wygląda świetnie na wszystkich typach twarzy, to jest nią właśnie opisywany bob. To perfekcyjne cięcie, które może być wykorzystane przy cienkich, grubych, prostych lub falowanych włosach. Jest klasyczne i nowoczesne – łatwo dopasowuje się do każdego stylu życia.

Krótkie fryzury przy okrągłej twarzy nie zawsze są jednak strzałem w dziesiątkę. Nieprofesjonalnie wykonane cięcie może spowodować, że okrągła twarz nabierze optycznie jeszcze więcej objętości. To samo dotyczy grzywki – prawidłowo obcięta może wysmuklić optycznie twarz. Zbyt krótka i prosta z pewnością nie będzie wyglądać korzystnie u kobiet z okrągłą twarzą. Dobrze wystylizowana, nieco dłuższa, niesymetryczna grzywka wydłuża twarz, odmładza i podkreśla spojrzenie.

Uwielbiana przez wiele kobiet krótka fryzura typu pixie również świetnie się sprawdzi przy zaokrąglonym konturze twarzy. Pixie można osiągnąć dzięki specjalnej technice, która polega na skracaniu włosów na skroniach i karku i pozostawianiu dłuższych loków na szczycie głowy. Pixie to krótkie, ale bardzo kobiece cięcie i zarazem jedna z najbardziej wymagających pod względem układania fryzur. Umożliwia jednak wiele stylizacji – ich efekt zależy od użytych kosmetyków i sposobu modelowania. Można tworzyć na głowie bardzo różne style, w zależności od okazji i swoich preferencji – od schludnych i eleganckich po zbuntowane fryzury w stylu funky. Najłatwiejszym sposobem na stylizację pixie jest wygładzenie pasm  odrobiną wosku lub lekkie zmierzwienie ich żelem lub pastą.

Jeżeli włosy są cienkie, dobra fryzura może nadać im optycznej objętości. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się lekka grzywka opadająca na jedną ze stron, delikatne cieniowanie, nowe ustalenie miejsca przedziałka (najlepiej na boku) lub półkrótkie fryzury dla okrągłej twarzy (np. asymetryczne cięcie ze skośną grzywką).

Długie włosy do okrągłej twarzy

Długie włosy do okrągłej twarzy wcale nie są odradzanym rozwiązaniem – wręcz przeciwnie! Kobiety, które mają okrągłą twarz, przy wybieraniu cięcia powinny skupić się na dwóch rzeczach – próbie optycznego wysmuklenia twarzy i nadaniu fryzurze lekkości. Dłuższe włosy zawsze sprawiają, że twarz staje się szczuplejsza, a szyja smuklejsza. I tu okazuje się, że fryzury typu bob dla okrągłej twarzy są niezawodne. Długi bob sięgający ramion jest pogodzeniem pragnienia zachowania dłuższych włosów, stylowej fryzury i dopasowania jej do owalu twarzy. Przy długich włosach i okrągłej twarzy należy unikać mocnych, awangardowych cięć (z wyjątkiem krótkiego damskiego irokeza), drobnych loczków, gęstych i prostych grzywek, ponieważ skracają one długość twarzy i sprawiają, że wydaje się jeszcze pełniejsza. Okrągłe twarze lubią długie lub bardzo długie włosy z lekką grzywką i wycieniowaniem. Dzięki nim twarz i szyja zyskują smukły kształt.

Męskie fryzury dla okrągłej twarzy z wysokim czołem

Ponieważ okrągłe twarze mają niewiele naturalnych, typowo „męskich” kątów, przy wyborze cięcia dobrze jest spróbować stworzyć ich iluzję za pomocą włosów. Fryzury wyższe, mocniej skrócone po bokach, takie jak np. pompadour, doskonale wydłużają twarz optycznie. Kwadratowe cięcia wyostrzają miękkie rysy twarzy. Dobrym rozwiązaniem na zatuszowanie zaokrąglonych policzków jest również zapuszczenie zarostu, który nadaje wygląd bardziej wyrzeźbionej szczęki. W przypadku mężczyzn każda fryzura z dłuższymi włosami na górze, mocniejszym cieniowaniem i podgoleniem dolnej części jest świetnym rozwiązaniem, które sprzyja optycznej modyfikacji rysów twarzy. Czego zatem powinien unikać każdy posiadacz okrągłej twarzy? Jednym z najgorszych rozwiązań są przyklejone do czoła grzywki i włosy dłuższe, sięgające za ucho. Takie fryzury u mężczyzn z okrągłą twarzą potęgują jej owal i dają złudzenie zwiększenia objętości twarzy.

Jakich cięć unikać?

Jakie modne fryzury do okrągłej twarzy są teraz najbardziej zalecane? Z pewnością wszystkie lekkie, asymetryczne cięcia, pozbawione prostych, ostrych form i równych przedziałków. Luźne loki, długie fale, nieregularny przedziałek i cieniowana opadająca na bok grzywka wysmuklają i odmładzają twarz. Najgorszym rozwiązaniem, którego lepiej starać się unikać, są drobne loczki, cięcia na tzw. pazia, sięgające linii policzków, a także równe przedziałki na czubku głowy i ciężkie, proste grzywki. Takie fryzury sprawiają, że okrągła twarz nabiera jeszcze większej pełności i wydaje się szersza niż jest w rzeczywistości. Kobiety o nieco większym rozmiarze i okrągłej twarzy powinny unikać przestarzałych eleganckich, równych fryzur, które dodadzą im lat, kilogramów i są po prostu niewskazane przy takich rysach twarzy.

Odpowiednia fryzura, dopasowana do własnych upodobań i rysów twarzy, wzmacnia uczucie pewności siebie. Właściwy wybór cięcia może nie tylko maskować niektóre niedoskonałości kształtu twarzy, ale zmienić wrażenie całokształtu wizerunku. Wiele kobiet i mężczyzn marzy o szczuplejszych, smuklejszych twarzach. Na szczęście bardzo łatwo można osiągnąć wymarzony efekt bez konieczności inwazyjnych zabiegów. Dzięki fryzurze dobrze dobranej do okrągłej twarzy można szybko odjąć optycznie kilka centymetrów z jej szerokości.

Udostępnij

Wybierz salon i zarezerwuj wizytę

Czekamy właśnie na Ciebie! Do zobaczenia na fotelu. 

Fryzjer Poznań

CutCut – fryzjer Poznań to unikatowe miejsce na mapie miasta, które budują ludzie z pasją i charakterem. Gwarantujemy niesamowicie relaksujące przeżycia i cudowne wibracje. Zarazimy Cię naszym optymizmem. Nazywamy się CutCut, a Ty jak masz na imię?